K Photo -Horsepower Alex
Week 7 complete fixtures
By Eric Njiru | Sat 27 Jan, 2018 12:17

Kenya Cup
MOMBASA vs NAKURU Mombasa Sports Club -Felix Oloo 4.00PM
NONDIES vs KISII Jamuhuri Show Ground -David Orato 2:00PM
STRATHMORE vs BLAK BLAD Madaraka Grounds -Paul Odera 4:00PM 
KCB vs HARLEQUINS Kcb Sports Club -Godwin Karuga 4:00PM 
HOMEBOYZ vs MWAMBA Jamuhuri Show Ground -Vincent Maranga 4:00PM 
IMPALA vs KABRAS Impala Grounds -Ray Oruo 4:00PM

ESS
MOMBASA II vs NAKURU II Mombasa Sports Club -Chris Atingo 2:00PM 
NONDIES II vs KISII II Jamuhuri Show Ground -home team to assign 10.00AM 
STRATHMORE II vs BLAK BLAD II Madaraka Grounds -Charles Njoroge 2:00PM
KCB II vs HARLEQUINS II Kcb Sports Club -Sammy Ragia 2:00PM 
HOMEBOYZ II vs MWAMBA II Jamuhuri Show Ground -Kevin Were 12:00PM
IMPALA II vs KABRAS II Impala Grounds -Washington Okello 2:00PM

Championship
CUEA vs Ngong CUEA Grounds -Ivor Wataka 4:00PM 
USIU vs JKUAT USIU Grounds -David Muinde 4:00PM 
SC.Pirates vs Machine Ukunda -Grishon Mwachora 4:00PM
KISUMU vs EGERTON Mamboleo Grounds -Martin Tavale 4:00PM
MOI vs MENEGAI OLIERS Moi University -Kelvin Mwicheni 4:00PM 
UOE vs W.BULLS UOE -Erick Nyangoya 4:00PM

NAIROBI REGION
KCA vs STINGERS KCA -Irene Otieno 3:00PM 
AVIATORS vs PIONEER Cooperative -Simon Jawichre 2:00PM
DAYSTAR vs MULTIMEDIA Daystar University -Irene Otieno 3:00PM 
COOPERATIVE vs NAZARENE Cooperative -Dan Ogendi 4:00PM 
STORMERS vs SHAMAS East Africa University -Ken Oduor 3:00PM
MASAKU vs N.SURBURBS Machakos ASK -Vincent Owino 3:00PM 
D.BULLDOGS vs COMRAS Dagoretti High School -David Weru 3:00PM 
TUK UON tbc -Janet Owino 3:00PM 
MAKUENI vs SWARA Makueni High School -Emmanuel Muthomi 3:00PM 

CENTRAL REGION
CHUKA vs KIAMBU Chuka University postponed 3:00PM 
DEDAN KIMATHI vs EMBU Dedan Kimathi -home team to assign 3:00PM 
ZETECH vs MERU Zetech home team to assign 3:00PM
Nanyuki JACKALS vs THIKA Nanyuki Sports Club -Dennis Gem 3:00PM 
MURANGA vs KARATINA Muranga -postponed 

RIFT-VALLEY REGION
E.FALCONS vs KPA ELDORET Eldoret Sports Club -Chrispin Shitundo 2:00PM 
ELDORET vs KAPSABET Moi Annex -Aloice Oduko 4:00PM 
NAKURU KITI vs MAVU Nakuru Kiti Postponed 
KERICHO vs KABARAK Kericho Robert Dol 3:00PM 


WESTERN REGION

HOMABAY vs JARAMOGI Homabay -Simon Jumba 3:00PM 
SIAYA vs MASENO Siaya MTC -Nick Odongo 3:00PM 
MBALE vs CITAM.KISUMU Maseno University postponed 3:00PM 
BUNGOMA vs WEBUYE Kibabii University -Sebastian Shivoka 3:00PM 
KAKAMEGA.W vs MMUST Masinde Muliro -John Asila 3:00PM 
SIGALAGALA vs KIBABII Sigalagala University -Matayo Mwenesi 3:00PM

Eric Njiru
ericnjiru41@gmail.com 0726205521
Leave a comment