C Ministry of Rugby
Match officials announced for matchday 6
By Eric Njiru | Fri 29 Nov, 2019 20:00

Kenya Cup
KCB vs Kabras Sugar 4pm Ruaraka
Ref- Vincent Oduor
AR1: Linus Kinuthia

Kenya Harlequins vs Stanbic Mwamba 4pm RFUEA
Ref- Constant Cap
AR1- Duncan Kioko

Top Fry Nakuru vs Resolution Impala 4pm NAC
Ref- Noreen Liyosi
AR1- Brian Kipkoeach

Menengai Oilers vs Nondescripts 4pm Nakuru ASK
Ref- Beril Akinyi
AR1- Billy Ochieng

Homeboyz vs Blakblad 4pm Kenyatta Uni
Ref- Innocent Kimathi
AR1- Lorence Ishuga

Western Bulls vs Kisumu 4pm Bullring
Ref- Alumasa Bonfotra 


Eric Shirley Shield -2pm
KCB II  vs Kabras Sugar II -Linus Kinuthia
Kenya Harlequins II vs Stanbic Mwamba II -Duncan Kioko
Top Fry Nakuru II vs Resolution Impala II -Brian Kipkoech
Menengai Oilers II vs Nondescripts II -Billy Ochieng
Homeboyz II  vs Blakblad II -Lorence Ishuga
Western Bulls II vs Kisumu II -Chebutala Eric

Championship Cup 4pm
Strathmore vs USIU -Samuel Kioko
Mean Machine vs MMUST -Antony Ndong
CUEA Monks vs Kisii -Enock Amadi
Mombasa vs UOE -Edwin Kagota
SC Pirates vs Egerton Wasps -John Ngugi
N.Suburbs vs Eldoret -Mercy Dudi

Nation Wide

Nairobi Region Universities 3pm
Cooperative vs Strathmore II -John Mkala
Administration Police vs Daystar 1pm UON -Joseph Miumo
KCA vs MKU Nairobi 3pm KCA -Immanuel Muthomi
TUK vs MultiMedia 10am Cooperative (tbc)

Nairobi Region Clubs
Hurricanes vs Stormers 3pm Kitengela (tbc)-Kenneth Rono
Masaku vs D.Bulldogs 3pm Machakos ASK -Tony Muia
Ngong vs Comras 3pm KIHBT(tbc) -Brian Ashioya
Swara vs Stingers 12pm Impala -Calvin Omondi
Shamas vs Vandals 12pm Cooperative -Brian Ndungu

Central Region
Nanyuki vs Meru 3pm Nanyuki SC -Martin Muriuki
JKUAT vs Muranga 3pm JKUAT -Ian Kinyanjui
Kiambu vs MKU Thika 1pm Jkuat (tbc) -Danson Mativo
Chuka vs Embu 3pm Chuka Uni -Eric Mutembei

Rift Valley
KPA Rest
MAVU vs Molo 3pm Egerton -Felix Keter
Kitale vs Nakuru Kiti 3pm Kitale SC (tbc) -Boaz Kirwa
Moi University vs Laikipia Uni 3pm Moi Uni -Magomere Joseph
Kabarak vs Nandi 3pm Kabarak -Dominic Mutinda

Western
MMUST II vs Webuye 3pm MMUST -Tavale Martin
Vihiga Granites vs Sheywe 3pm Vihiga High -Mugambi Samuel
Maseno vs Siaya 3pm Maseno -Edward Okello
Jaramogi Uni vs Mbale 3pm Jaramogi -Ian Muriithi
Bungoma vs Citam Kisumu 3pm Bungoma High -Anzaya Ken

Eric Njiru
ericnjiru41@gmail.com 0726205521
Leave a comment